WhatsApp Android Beta Sürümü ile Durum Güncellemesi Sıralamaları Test Ediliyor

WhatsApp, Durum güncellemeleri özelliği için çeşitli iyileştirmeler hazırlıyor. Son olarak, WhatsApp Android Beta sürümü ile Durum güncellemeleri için dikey küçük resimler içeren, sıralama sistemi sunan yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı.

WABetaInfo‘ya göre şirket, Durum sıralama sistemi ile belirli kişilerden gelen güncellemeleri çeşitli faktörlere göre önceliklendirip yeniden sıralayacak ve bu kişilerin listede ilk sırada görünmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış durumda.

WhatsApp, Durum güncellemelerini sık iletişim kurduğunuz kişilere, sabitlenmiş sohbetlerinize ve son mesaj gönderdiğiniz kişilere göre sıralıyor. Ayrıca süresi dolmak üzere olan Durum güncellemelerine de öncelik veriliyor. Bu özelliğin amacı, hangi kişilerin daha yüksek düzeyde etkileşime, öneme, yakınlığa ve alaka düzeyine sahip olduğunu bulmak ve güncellemeleri buna göre yeniden sıralamak olarak nitelendiriliyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ın sıralama sistemi için yaptığı tüm matematik, cihazda yerel olarak depolanan bilgilere dayanıyor ve sistemin harici veri iletimi olmadan her kullanıcının cihazında otonom olarak çalıştığını da ekliyor. Bu anlamda WhatsApp cihaza her yeniden yüklendiğinde özellik de sıfırlanmış olacak.  Yeni sıralama sistemi nedeniyle kullanıcıların listede durum güncellemelerinin zaman damgasını göremeyebileceği de belirtiliyor.

WhatsApp’ın önümüzdeki haftalarda Durum sıralaması özelliğini daha fazla beta kullanıcısına sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir